شرکت مواد غذایی خمیر مایه کلار چهارمحال و بختیاری فعالیت خود را از اسفندماه ۱۳۷۰ با شماره ثبت 8694 اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی اصفهان آغاز نمود و سپس با تغییر مرکز اصلی شرکت به محل کارخانه واقع در کیلومتر 70 جاده شهرکرد _ اهواز، قطب صنعتی ناغان، ابتدا در اداره ثبت اسناد و املاک چهارمحال و بختیاری سپس در اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان اردل و سرانجام در فروردین ۱۳۹۵ تحت شماره ۴۷ شهرستان کیار به ثبت رسید.

 موضوع فعالیت شرکت طبق اساسنامه عبارت است از احداث کارخانه، تهیه و تولید و بسته بندی محصولات و مواد غذایی، واردات ماشین آلات و سایر کالاها، صادرات و سایر اموری که به نحوی از انحاء با موضوع شرکت ارتباط داشته باشد.

سرمایه شرکت خمیر مایه کلار ۷۰ میلیارد ریال است که شامل ۷ میلیون سهم یک هزار ریالی با نام تماماً پرداخت شده می باشد.

بر اساس مفاد اساسنامه ، شرکت مواد غذایی خمیرمایه چهارمحال و بختیاری در زمینه احداث  و توسعه کارخانه، تولید ، بسته بندی و صادرات و واردات مواد غذایی فعالیت می‌کند. بر همین اساس از ابتدا مبنای فعالیت شرکت بر تولید خمیر مایه که در صنایع پخت نان و شیرینی کاربرد دارد استوار بوده است؛ اما از ابتدای سال ۹۹ با توجه به شرایط خاص حاصل از بحران کرونا و نیاز کشور به مواد و تجهیزات طبی و بهداشتی و نیز به دلیل وجود مواد اولیه لازم، تولید الکل طبی نیز در دستور کار این مجموعه قرار گرفت و کادر فنی شرکت خط تولید الکل طبی با خلوص ۷۰ درصد را در مدت زمان اندک ۲۰ روزه راه اندازی نمود.

 میزان تولید اسمی خمیرمایه شرکت طبق پروانه بهره برداری معادل ۲۵۰۰ تن خمیر مایه خشک در سال می باشد که در دو نوع فله و وکیوم در بسته بندی های مختلف تولید و به بازار عرضه می گردد.

در حال حاضر ، محصولات تولیدی شرکت از نظر کیفیت و مرغوبیت جزو برندهای برتر کشور محسوب می‌شود و از نظر مقدار و کمیت تولید نیز در بین شش واحد تولیدی فعال کشور، نیمه نخست رتبه بندی را دارا می باشد. میزان تولید محصول خمیرمایه این شرکت در سال ۱۳۹۸ بیش از ۴۲۰۰ تن بوده که نشانگر افزایش ۱۶۸ درصدی تولید نسبت به ظرفیت اسمی در سال مذکور است.

بازار اصلی خمیر مایه کلار عمدتاً تعاونی‌های نانوایی و نمایندگان استانی در سطح کشور بوده و در سطح خارجی کشورهای سوریه، افغانستان، ارمنستان، عراق، تاجیکستان، پاکستان، قرقیزستان، ترکمنستان و لبنان از جمله بازارهای هدف این مجموعه می باشد. میزان کل فروش محصول در سال 1398 رقمی در حدود ۴ هزار و ۱۸۶ تن بوده که از این مقدار در حدود ۳۰۴۳ تن  به کشورهای سوریه، افغانستان، ارمنستان، عراق، تاجیکستان، پاکستان، قرقیزستان، ترکمنستان و لبنان صادر شده است. به عبارت دیگر فروش صادراتی معادل 76.6 درصد کل فروش بوده است.

 تولید الکل ۷۰ درصد نیز اگرچه بنا به ضرورت و به صورت آزمایشی از فروردین ماه سال ۱۳۹۹ و با ظرفیت چهار هزار لیتر در روز آغاز گردیده، اما ارتقا کیفیت تا تولید الکل ۹۶ درصد و افزایش میزان تولید روزانه تا ۱۰ هزار لیتر در روز با فراهم شدن تمهیدات لازم در دستور کار شرکت قرار دارد.

کارخانه شرکت خمیر مایه کلار در زمینی به مساحت 60761 متر مربع در 70 کیلومتری شهرکرد، در مجاورت جاده شهرکرد – خوزستان و در قطب صنعتی ناغان قرار گرفته است. کارخانه متشکل از بخش‌های مختلفی است که اهم آنها عبارتند از:

  • ساختمان بخش اداری شامل دفاتر کار، سالن غذاخوری، دفاتر نگهبانی و نمازخانه
  • بخش تولید شامل ساختمان‌ 2 طبقه خط تولید، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه
  • سالن های تجهیزات مکانیکی و پست برق، پست گاز و چاه آب
  • سالن بسته بندی و تجهیزات وکیوم
  • انبار های جداگانه مواد اولیه و محصولات
  • واحد کنترل ورود و خروج مواد اولیه و محصولات
  • واحد تولید الکل طبی

در حال حاضر اعضای هیأت مدیره شرکت مواد غذایی خمیرمایه چهار محال و بختیاری به شرح ذیل می باشند:

آقایان:

منصور بنایی زاده، به نمایندگی شرکت ایثار سپاهان، رئیس هیأت مدیره

بیژن عظیمی، به نمایندگی شرکت ایثار اصفهان، نایب رئیس هیأت مدیره

حسین علی‌اکبرزاده، به نمایندگی بنیاد تعاون سپاه، عضو هیأت مدیره

سهامداران عمده شرکت

اخبار و اطلاعیه‌ها

گالری تصاویر

اطلاعات تماس

آدرس کارخانه

کیلومتر 70 جاده شهرکرد-خوزستان، منطقه صنعتی ناغان

شماره تماس کارخانه

03832642990

شماره فاکس کارخانه

03832643075

کد پستی کارخانه

8883181131

آدرس دفتر اصفهان

چهار راه فلسطین، ابتدای خیابان فلسطین، ساختمان حافظ، طبقه دوم، واحد 11

شماره تماس دفتر اصفهان

03132220114

شماره فاکس دفتر اصفهان

03132220114

کد پستی دفتر اصفهان

*